Kup teraz i zapłać do 30 dni z PayPo
30 dni na zwrot
Darmowe zwroty w salonach
Znajdź sklep stacjonarny
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TRZY KOSZULE DLA TRZECH RÓŻNYCH SYLWETEK

2021-03-22
TRZY KOSZULE DLA TRZECH RÓŻNYCH SYLWETEK
Koszula to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Trudno sobie wyobrazić kompletną stylizację bez koszuli, a szeroki wybór dostępnych fasonów zdaje się być potwierdzeniem tezy, że ubranie to jest obowiązkową pozycją w szafie. W zależności od rodzaju posiadanej sylwetki inny model będzie odpowiedni i we właściwy sposób zaakcentuje mocne strony, a przy tym zatuszuje ewentualne niedoskonałości budowy ciała. Trzy koszule, dla trzech różnych mężczyzn.





Dla osoby o nienagannej budowie ciała



Panowie, których sylwetka jest bliska ideału, prezentują się nienagannie praktycznie w każdym fasonie. Takie osoby mogą sobie pozwolić zarówno na gładkie, jak i wzorzyste ubrania. Koszula dla szczupłego mężczyzny powinna skutecznie akcentować walory sylwetki – idealnie w tym celu sprawdzi się taliowany model o kroju SLIM FIT. Kołnierzyk z szeroko rozstawionymi wyłogami typu włoskiego lub pół-włoskiego, podkreśli owal twarzy. Oprócz kołnierzyka warto również zwrócić uwagę na mankiety – te zapinane na spinki, mają bardziej wizytowy charakter od fasonu z mankietami na guziki.

• Taliowany krój typu SLIM FIT lub SUPER SLIM FIT.
• Kołnierzyk z szeroko rozstawionymi wyłogami (włoski, pół-włoski).
• Mankiety na guziki lub spinki.
• Gładki fason, w neutralnym kolorze, dopasowanym do reszty stroju.
• Wzorzysty model (akceptowane są również poziome printy).
• Ubranie z bawełny, z niewielkim dodatkiem włókien elastycznych, zapewniających lepsze dopasowanie materiału do sylwetki.






Dla niskiego mężczyzny



Koszula dla osoby o niewysokim wzroście powinna optycznie wydłużać sylwetkę. Najlepiej w tym celu sprawdzą się modele z podłużnym printem, który wizualnie wysmukla tułów. W zależności od rodzaju sylwetki – lepszy będzie model taliowany lub nieco luźniejszy, o kroju REGULAR FIT. Niscy panowie powinny unikać szeroko rozstawionych, dużych wyłogów typowych dla kołnierzyków typu kent. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdzą się button-down – z wyłogami zapinanymi na guziki. Warto pamiętać, że niskie osoby powinny nosić koszulę w spodniach – ta wyciągnięta na zewnątrz skraca bowiem górne partie ciała.

• Fason SLIM FIT lub REGULAR FIT.
• Gładka tkanina, z delikatnym mikrowzorem lub podłużnym printem.
• Kołnierzyk typu button-down lub stójka.
• Długi rękaw.
• Materiał zapewniający komfort noszenia, z dużą ilością włókien naturalnych.






Dla osoby o pełnych kształtach



Mężczyźni o przysadzistej, mocno zbudowanej sylwetce, znacznie lepiej prezentują się w ubraniach o nieco luźniejszych krojach typu REGULAR FIT. Koszula dla puszystej osoby powinna mieć długie, smukłe wyłogi, które bardzo korzystnie wpływają na wizualny odbiór górnych partii ciała. Panowie o kilku nadprogramowych kilogramach, wyglądają znacznie lepiej w gładkich koszulach, na których nie ma dużych i wyrazistych printów – alternatywą dla jednolitych tkanin są modele w podłużne wzory.

• Krój REGULAR FIT.
• Kołnierzyk z długimi, smukłymi wyłogami.
• Jednolita tkanina, opcjonalnie subtelny, podłużny wzór.
• Starannie wykończony model, który zapewnia wygodę, nie krępuje ruchów ciała i dodaje pewności siebie.






Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając koszulę?



Oprócz fasonu – koloru, materiału, rodzaju kołnierzyka czy sposobu zapięcia mankietów, wybierając koszulę, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

• Stopień formalności okazji.

Na wizytowe okazje, znacznie lepiej sprawdzają się koszule w jednolitych, stonowanych kolorach np. białym, kremowym lub błękitnym. Im „spokojniejszy” odcień ubrania, tym lepiej. Warto również wziąć pod uwagę rodzaj kołnierzyka – kent, włoski czy pół-włoski jest bardziej formalny od button-down, a także mankiety – te na guziki są uniwersalne, ale fasony na spinki w hierarchii formalności plasują się wyżej.

• Pozostałe elementy stylizacji.

Koszula powinna być dopasowana nie tylko do sylwetki czy okazji, ale również do pozostałych elementów outfitu – marynarki, spodni, krawata. Do białej koszuli można dopasować praktycznie każdy dowolny kolor garnituru, podobnie jak do modelu w błękitnym czy kremowym odcieniu. Więcej trudności przysparza skomponowanie zestawu ze wzorzystą koszulą w roli głównej.

• Porę roku.

Na cieplejsze miesiące znacznie lepsze są ubrania wykonane z grubszych materiałów, które skuteczniej chronią organizm przed wychłodzeniem i przewianiem. Na wiosnę czy lato bardziej odpowiednie są modele z przewiewnych tkanin – bawełny, lnu lub jedwabiu.





Jak jeszcze poprawić, wizualny odbiór sylwetki?



Oprócz dobrze dopasowanej koszuli warto skupić się na innych elementach stylizacji, które równie korzystnie mogą wpłynąć na optyczne postrzeganie sylwetki:

• Marynarka.

Model jednorzędowy jest bardziej uniwersalny i dobrze wygląda na większości typów męskich sylwetek – zarówno szczupłych, jak i mocno zbudowanych. Fason w gładkim wydaniu lub z podłużnym printem wysmukli górne partie ciała, a ten z poprzecznym poszerzy. Marynarka ze smukłymi, długimi klapami, nada sylwetce lekkości.

• Krawat.

Klasyczny krawat wizualnie wydłuży tors, zaś szykowna mucha poszerzy owal twarzy. W przypadku tradycyjnego krawata istnieje również możliwość wpływania na percepcję budowy górnych partii ciała, za pomocą węzła – szerszy lub węższy, skutecznie spełni swoją funkcję.

• Spodnie.

Fason z lekko zwężaną nogawką to najbezpieczniejsza opcja, bez względu na rodzaj posiadanej sylwetki. W przypadku spodni kluczowe znacznie ma rozmiar ubrania – a konkretnie ich długość.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel